Вітаю Вас Гість!
Субота, 20.04.2024, 11:49
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Глиняни на карті України

hl3

Категорії розділу

про Глиняни [4]
статті та події про Глиняни
Інші [4]
Історія міста [17]
Історія Глинян: історичні факти та події

Анекдот

  Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106

Тільки українська!

Статистика




Яндекс цитирования

Форма входу

  Нове на сайті

Випадкове фото

  Пошук

Підкажи нам ...

Якщо у Вас є пропозиції щодо розміщення нових розділів чи доповнення існуючих, обов'язково напишіть про це у розділі Зворотній зв'язок.

  Погода в Глинянах

Каталог статей

Головна » Статті » Історія міста

Ще про Глиняни

Без огляду на окупацію і несправедливу внутрішню політику поляків, українці в Галичині добивались певного економічного і культурного розвитку. Це стосується і Глинян. Перед війною в місті було 6 адвокатів, з того 4 українці: мґр. Михайло Дужий, після д-ра Миколи Рибака, мґр. Микола Куницький, суддя-пенсіонер С. Климко і мґр. Степан Дичок; крім того, двоє жидів - д-р Зісман і д-р Тененбавм. З ус'х п'ятьох лікарів ми мали 2 українців - д-ра Марію Крілик і д-ра Володи­мира Крілика, одного поляка, д-ра Собечка, і двох жидів - д-ра Насс та д-ра Ротфельда. Щоправда, лікарі не мали щастя в Глинянах і скоро змінювались. Так, д-р Остап Прийма, оселившись восени 1919 року, крім лікар­ської практики займався розбудженням пригнобленої в той час молоді, зрушив з місця культурно-освітню працю. З його ініціятиви спровадили до Глинян адвоката д-ра Миколу Рибака. На жаль, з різних причин д-р Прийма покинув Глиняни 1924 р. На його місце прибув д-р Кульчицький, який через кілька років також виїхав. Потім був д-р Савицький, після якого прибув д-р Цєп-лий, - він лише розпочинав лікарську практику, і тому також довго не втримався. У 1932 р. прибули лікарі д-р Володимир Крілик і д-р Марія Крілик, а потім і д-р Собечко, поляк. Вони й практикували аж до приходу советів, як і два лікарі-жиди - д-р Насс і д-р Ротфельд.

В Глинянах було 4 церкви і 3 парохії. В дільнецькій церкві св. Миколая до 1-ої війни довголітнім парохом був о. Ф. Решетилович, а його сотрудник, о. В. Лончина, з вибухом війни був вивезений до табору в Лінцу під Віднем. Коли ж при відступі російських військ о. Решетилович також опустив парохію, завідателем церкви св. Миколая був якийсь час о. Пойсон, редемпторист з Нева. В 1917 р. парохом був призначений о. Микола Садовський, який згодом став деканом. По смерти о. Садонського завідував парафією його зять, о. Володимир Левицький, а в 1936 році парохом став о. Михайло Гаврилюк.

В заставській церкві по смерти о. Бачинського на парохії залишився якийсь час його сотрудник о. Шостак, а потім парохом став о. Е. Данилевич.

При римо-кат. костелі священиками були о. Шлєнзак і о. Каліновскі.

Був у Глинянах повітовий суд, з двома суддями, на­чальником та кількома урядовцями. Під час війни судді змінювались, і так: Н. Товарницький, п. Іванець, п. Сінгалевич, п. Савчук, п. Пашкевич - українці, пп. Зборовський і Дроздович - поляки, п. Бравнер - жид, і п. Бібіраль - чех. Урядовцями були: українці Іван Костинюк і п. Курочка, поляк Баляхивіч, жиди Ґрінберґ і Вайсс. За першої совєтської окупації суду не існувало, а за німців він животів, з суддею Пашкевичем і началь­ником Степаном Дичком.

Уряд катастральний провадив у власному домі інж Ізаак Шпайзер, катастральним урядовцем був Василь Стецьків.

Категорія: Історія міста | Додав: hlynyany (17.11.2009)
Переглядів: 1602 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: