Вітаю Вас Гість!
Четвер, 18.10.2018, 22:42
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Глиняни на карті України

hl3

Категорії розділу

про Глиняни [4]
статті та події про Глиняни
Інші [4]
Історія міста [17]
Історія Глинян: історичні факти та події

Анекдот

  Наше опитування

Чи були Ви у Глинянах
Всього відповідей: 250

Тільки українська!

Статистика
Яндекс цитирования

Форма входу

  Нове на сайті

Випадкове фото

  Пошук

Підкажи нам ...

Якщо у Вас є пропозиції щодо розміщення нових розділів чи доповнення існуючих, обов'язково напишіть про це у розділі Зворотній зв'язок.

  Погода в Глинянах

Каталог статей

Головна » Статті » Історія міста

Товариство «Народний Дім»

За кілька років перед Першою світовою війною засновано в Глинянах Товариство «Народний Дім», яке мало служити і економічно-торговельним справам, і культур­но-освітнім. Головою обрали Івана Костинюка, найпер­шим завданням визначили побудову відповідного дому. Християнська рада подарувала під будову дому площу, коло півморґа землі, поблизу торговиці, при в'їзді до передмістя Мельники. Туди привезли частину каміння і дерев'яного матеріялу, який розпиляли на дошки, на стелю й підлогу. Але розпочалась Перша світова війна, і камінь та дошки було розкрадено, залишилась гола площа ...

У 1923 році Християнська рада (вже польського складу), завдяки інтервенції колишнього посадника Глинян і управителя християнських маєтків Михайла Хамули, подарувала увесь будівельний матеріял для будови «Народного Дому». Матеріал привезли на площу, і все було готове до будови. Та заки розпочали будівництво, Упра­ва кооперативи «Молочарня» звернулася до Управи Т-ва «Народний Дім» з пропозицією продати будівельну площу кооперативі, мотивуючи тим, що площа лежить поблизу річки, а це дуже важливе для молочарні. Після довших нарад спродано будівельну площу кооперативі «Молочарня» за 600 дол., разом із будівельним матеріа­лом. За отримані гроші Управа Т-ва «Народний Дім» придбала старий дім недалеко від церкви св. Миколая, відреставрувала й надбудувала один поверх - кімнати для культурно-освітніх сходин. У партері «Народного Дому» примістили споживчу кооперативу, перенесену з дому «Українбанку».

«Народний Дім» у Глинянах відігравав важливу ролю в житті української громади міста.

Категорія: Історія міста | Додав: hlynyany (17.11.2009)
Переглядів: 922 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: