Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 26.04.2024, 16:25
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Глиняни на карті України

hl3

Категорії розділу

про Глиняни [4]
статті та події про Глиняни
Інші [4]
Історія міста [17]
Історія Глинян: історичні факти та події

Анекдот

  Наше опитування

Чи були Ви у Глинянах
Всього відповідей: 254

Тільки українська!

Статистика




Яндекс цитирования

Форма входу

  Нове на сайті

Випадкове фото

  Пошук

Підкажи нам ...

Якщо у Вас є пропозиції щодо розміщення нових розділів чи доповнення існуючих, обов'язково напишіть про це у розділі Зворотній зв'язок.

  Погода в Глинянах

Каталог статей

Головна » Статті » про Глиняни

Зображення чудесного відновленого образу розп’яття у Глинянах

                                                                

 У старенькому, понад 500-літньому дерев’яному храмі у Глинянах був запрестольний, всіма призабутий образ розп’яття. Через довгий вік образ був цілковито темним, почорнілим та ледве помітним. Церква мала бути розібрана, а образ – знищений. Та, немов протест спробі знищення цього храму, в чудесний надприродний спосіб образ відновився. Саме на святвечір перед Різдвом Христовим у 1936 р. маленькі діти побачили через вікно вогник у церкві. Образ горів ясним світлом і змінювався: раз ясніше, раз темніше. Упродовж кількох днів він став зовсім, як новий. Тло, давніше чорне, тепер мальоване, а кров Христа, що спливала із ран Христових, червона, як пурпурова. Образ блистить на цілий храм і на тлі старих мальовидів старого іконостасу та інших ікон набирає ясніших прикмет надприродності.


Новина прославленого чудесно відновленого образу швидко розійшлась між народом. Багато прочан відвідало цей храм, а деякі із них дознали різних ласк і навіть чудесних оздоровлень. Образ дослідило дві духовні комісії, які одностайно ствердили, що відновлення образу є, без сумніву, надприродним. Декілька віродостойних свідків зізналися, що всі Христові рани мали кілька разів отворитись. На образі виразно видно корону і серце Христове.

Християнська душе! Віддай поклін відновленому образові та рознеси славу його якнайдалі, а терплячий Христос тобі цього не забуде.

Оскільки багато прочан раз-у-раз відвідують цей храм, Святіший Отець Папа Пій XI надав цьому місцю відпусту в такі свята: Вознесіння Христового, Пресвятої Євхаристії, Різдва Івана Хрестителя, Успення Пресвятої Богородиці і Воздвиження Чесного Хреста.

Сьогодні відправи тут проводяться практично щодня і завжди на вулиці біля церкви можна побачити чимало автомобілів. Тризрубна одноверха святиня, розташована у центральній частині селища, на вул.Шевченка. Її ввважають однією з найстаріших дерев'яних церков Галичини, адже походить з кінця XIV - початку XV ст. Є версія, що таких храмів у світі збереглося всього шість: два - в Україні (в Глинянах та на Закарпатті), два - у Польщі, один - у Чехії і ще один - в Угорщині. Кажуть, сюди приходив помолитися за щасливу долю українського народу гетьман Іван Мазепа, а два старезні ясени на подвір'ї посадив сам Богдан Хмельницький. 

Категорія: про Глиняни | Додав: hlynyany (15.08.2008)
Переглядів: 2000 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: