Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 29.03.2024, 12:04
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Глиняни на карті України

hl3

Категорії розділу

про Глиняни [4]
статті та події про Глиняни
Інші [4]
Історія міста [17]
Історія Глинян: історичні факти та події

Анекдот

  Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 106

Тільки українська!

Статистика




Яндекс цитирования

Форма входу

  Нове на сайті

Випадкове фото

  Пошук

Підкажи нам ...

Якщо у Вас є пропозиції щодо розміщення нових розділів чи доповнення існуючих, обов'язково напишіть про це у розділі Зворотній зв'язок.

  Погода в Глинянах

Каталог статей

Головна » Статті » Історія міста

Княжі часи

Після прилучення західноукраїнських земель до Київської Русі Глиняни опинились на вижливому тоді шляху, що вів зі сходу на захід (на лінії нинішніх міст: Золочів, Львів, Перемишль). Тим  шляхом напевно проходили війська князя Володимира Великого на захід, але згодом ним ішли й поляки в походах на Київ. У державній системі Київсько Русі околиці ГЛиняни  напевно мали оборонне  значення, яке зросло ще більше після виділення Галичнини в окреме удільне князівство 1084р. Околиця Глинян була граниною смугою між Галичиною в Волинню та, одночасно, воротами для походів київських та волинських князів проти галицьких (Ростиславичів), які засіли в Перемишлі, Звенигороді й Теребовлі.

Звенигород, розташований недалеко від Глинян (на південний захід) мав чи не уентральне значення для нових удільних князівств Галичини. Туди найперше були спрямовані походи київських та волинських князів на Галицького Володаря і тут, в околицях Гологір, Володар перемогою на Ружному полі 1095р. закріпив за собою галицький стіл. За його сина Володимирка, поза всяким сумнівом, Глиняни були в межах Галицької держави, бо він прилучив до Галичини 1149р. декілька граничних городів, у тому числі й Бужеськ (на північному сході від Глинян, який доти входив до земель Волині). За ці пограничні землі тривала боротьба навіть за Ярослава Осмомисла.

Після приєднання Галичини до Волині за князя Романа, а потім короля Данила - околиця Глинян втрачає своє значення, як оборонна гранична смуга (тоді ж занепадає і значення Звенигороду). Лише згодом, коли одним із найважливіших центрів Галицько-Волинської держави став новозаснований город Львів, роля Глинян на важливому шляху зі Львова на схід почала знову зростати.

На жаль, писаних пам'яток з часів перед упадком Галицько-Волинської держави залишилося взагалі джуе мало, і тому годі з певністю твердити, що собою уявляли Глиняни в ті часи. можна хіба припустити, що демографічно Глинянщина була сфлрмована ще до того періоду. Про це свідчать назви сіл і місцевостей пов'язаних із передісторією, або історією княжої Русі-України. Такі назви, як Полтва, Словіта, Кривичі, або Печенія, Полоничі, Станимир, Солова, Туркотин, Сиивороги та інші, напевно бли витвором наших далеких предків у сиву давнину, а вже ніяк не пізніше, як за княжих часів. Коли ж говорити про назву самих Глинян, то не відомо, з якого часу і з чого треба її виводити. Очевидно, від слова "глина", але чи це були глиняні вали, що й до нині стоять і може надали назву для цілого міста, чи від глиняних сат селища, чи може від поселення якогось Глинського або Глини - невідомо, і кожне припущення буде тільки здогадом. Та треба зазначити, що назва Глиняни здається значно новішою, ніж само поселення.

Категорія: Історія міста | Додав: hlynyany (11.05.2009)
Переглядів: 2116 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: